Project Description

Klasická masáž chrbta v Žiline

Klasická masáž v Žiline

Skôr ako vás začne bolieť chrbát, vyskúšajte klasickú masáž

Klasická masáž je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu, zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu, navodzuje uvoľnenie a psychickú pohodu.

  • celkové uvoľnenie stuhnutých svalov

  • zlepšuje prekrvenie pokožky

  • znižuje napätie a bolestivosť svalov

  • navodzuje príjemné pocity a celkovú pohodu

Klasická masáž má množstvo pozitívnych účinkov

Masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje alebo tonizuje svaly, zlepšuje výživu tkanív a zmierňuje bolesť, zlepšuje cirkuláciu krvi, prináša kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb.

Má celkové priaznivé účinky na organizmus, ktoré môžu byť upokojujúce  alebo povzbudzujúce. Pri masáži sa používajú lokálne masážne prostriedky, najčastejšie masážne oleje alebo emulzie. Klasická masáž môže byť čiastočná (chrbát, šija, ruky, nohy a pod.) alebo celková (celé telo).

Masáž vyvoláva v tele miestne a celkové reakcie. Miestny účinok masáže sa prejavuje v oblasti kože zrýchleným odstraňovaním jej povrchových zrohovatených vrstiev, zvýšením sekrécie potných žliaz a normalizáciou napnutej kože.

Zlepšuje činnosť svalov a tkanív, znižuje sa ich bolestivosť. Celkový účinok masáže je v zmene vegetatívnej rovnováhy, v zrýchlení látkovej premeny, zmene vnútorného prostredia a činnosti žliaz s vnútornou sekréciou a tiež v pozitívnom  ovplyvnení stavu centrálnej nervovej sústavy. Je indikovaná u reumatických, neurologických, ortopedických, poúrazových a pooperačných stavoch, pri rekonvalescencii, ale tiež ako preventívny  a relaxačný prostriedok u zdravých osôb.

Prečo si vybrať klasickú masáž?

Vďaka pravidelnej masáži môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva, napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami či v krížoch. Pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Okrem toho samotný dotyk pri masáži pomáha zbavovať sa vnútorného napätia.

Klasická masáž podporuje uvoľnenie bolesti a stuhnutosti svalstva spôsobené fyzickým alebo psychickým  preťažením, zmiernenie bolestí hlavy alebo migrény, odstraňuje únavu, stres, urýchľuje regeneráciu, zlepšuje prekrvenie tela a činnosť lymfatického systému.

2019-04-18T13:51:32+01:00

Bankovanie

Bankovanie je stará čínska liečebná metóda používaná pri liečbe pohybového aparátu, ideálny doplnok ku klasickej masáži.