Project Description

Masáž horúcimi lávovými kameňmi v Žiline

Masáž horúcimi lávovými kameňmi v Žiline

Relaxačná masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi je výborný spôsob ako zmierniť stres a úzkosť, zrelaxovať a uvoľniť napäté svaly, zlepšiť problém nespavosti a odstrániť nežiadúce toxíny z tela.

Pri masáži horúcimi kameňmi sa na jednotlivé časti tela položia hladké, ploché vyhrievané kamene, ktoré zvyšujú terapeutický účinok masáže. Lávové kamene sú vyrobené z čadiča, čo je vulkanická hornina s vysokým obsahom železa, ktoré pomáha udržať počas masáži v kameni teplo. Najčastejším miestom je ich umiestnenie v okolí chrbtice, hrude a dlaní.

  • vhodná pri fyzickej únave aj psychickom napätí

  • dokonale uvoľňuje napätie vo svaloch

  • zmierňuje príznaky úzkosti a depresie

  • prispieva k lepšej regenerácii svalov

Pozitívne účinky masáže lávovými kameňmi:

Fyzická relaxácia

Teplo z kameňov pomáha uvoľniť napätie vo svaloch. Pomáha  zvýšiť prietok v krvi na postihnutých oblastiach, a tak umožňuje masérovi oveľa efektívnejšie ovplyvňovať hlboké tkanivá.

Psychická relaxácia

Relaxácia dosiahnutá pri masáži lávovými kameňmi pomáha zmierniť psychický stres. Táto masáž môže byť prospešná i pri príznakoch úzkosti a depresie. Masážne terapie nie sú náhradou za tradičnú lekársku alebo psychiatrickú starostlivosť, no môžu byť vhodným doplnkom terapie.

Pozitívne účinky masáže lávovými kameňmi:

Úľava od bolesti

Kým všetky druhy masáži môžu pomôcť k úľave od bolesti spôsobenej napätím vo svaloch, stuhnutými kĺbmi alebo zranením, lávové kamene poskytujú ešte väčšiu úľavu vzhľadom na ich prirodzené teplo. Táto masáž okrem iných pozitívnych účinkov tiež zmierňuje svalové kŕče a zvyšuje flexibilitu a rozsah pohybu.

Zlepšený krvný obeh

Lávové kamene sú umiestnené na miestacch nazývaných energetické centrá. Pretože teplo z kameňov preniká hlboko do tkanív, krvné cievy sa rozšíria, čo ma za následok zlepšenie cirkulácie. Slabá cirkulácia vedie k únave a zapríčiňuje stuhnutosť svalov. Zvýšená cirkulácia prinesie viac kyslíka do svalov, čo pomáha zmierniť bolesť a stuhnutosť. Tiež si poradí s nežiadajúcimi toxínmi v tele.

Zlepšenie spánku

Masáž lávovými kameňmi umožňuje lepší spánok. Pri uvoľnení, ktoré sa dá dosiahnuť masážou lávovými kameňmi, je zlepšené zaspávanie a dosiahnutie kvalitného hlbokého spánku.

2019-04-18T13:51:32+01:00

Bankovanie

Bankovanie je stará čínska liečebná metóda používaná pri liečbe pohybového aparátu, ideálny doplnok ku klasickej masáži.