Prečítajte si, ako prebiehajú masáže v salóne Sensea v Žiline

Ak váhate, či vôbec ísť na masáž, pretože neviete celkom presne, ako to bude prebiehať alebo ste dostali od niekoho darčekovú poukážku a nikdy predtým ste na masáži neboli, je tu pre vás náš stručný sprievodca zážitkom masáže. Takto prebiehajú masáže u nás, v masážnom salóne Sensea v centre Žiliny.

 

Čo robiť pred masážou?

Čo si vziať na masáž?

Len svoje telo a peňaženku. Pred masážou je vhodné sa osprchovať, ak nemáte príležitosť a idete rovno z práce, v našom salóne je k dispozícii sprcha.

Kedy prísť na masáž?

Príďte včas, ak meškáte, zavolajte masérovi. S väčším meškaním, už vás masér nestihne vziať, ak má po vás ďalšieho klienta.

Môžem jesť pred masážou?

Krátko pred masážou veľmi nejedzte, ideálne aj dve hodiny, mohlo by vám prísť počas masáže nevoľno. Taktiež nepite alkohol, masáž totiž urýchľuje vstrebávanie alkoholu a  mohlo by vám byť naozaj zle.

Môžem ísť na masáž, keď som chorý?

Ešte pred masážou zvážte svoj zdravotný stav: ak máte vírusové či zápalové ochorenie, infekčné ochorenie, otvorenú ranu, čerstvý úraz, nádorové ochorenie, plesňové ochorenie, akútne bolesti, cievne ochorenie či beriete antibiotiká, masáž pre vás aktuálne nie je vhodná. Ak máte pochybnosti o vhodnosti masáže, poraďte sa najskôr so svojím lekárom. Masér by sa mal na váš zdravotný stav pýtať ešte pred začatím masáže. Nerobí to zo zvedavosti, ale aby predišiel prípadným komplikáciám vášho zdravotného stavu. Buďte preto maximálne úprimní a otvorení, aby bola masáž pre vás naozaj prínosom.

Športová masáž v centre Žiliny | Sensea.sk masážny salón v Žiline
Klasická masáž v centre Žiliny | Sensea.sk - masážny salón v Žiline

Čo sa deje, keď vstúpim do masérského salónu?

Pri príchode do masérskeho salónu vám masér ukáže, kde sa môžete vyzliecť, mal by vám na to poskytnúť súkromie. Vyzliekate sa podľa toho, ktorá časť tela sa ide masírovať. Ak neviete, čo si vyzliecť a čo si nechať, masér vám poradí. Je tiež potrebné zložiť si okuliare, hodinky a šperky. Ak máte dlhé vlasy, zapnite si ich čo najviac ku hlave, aby neprekážali pri masáži.

Po vyzlečení sa uložíte na masérske lehátko, masér prikryje všetky časti tela, ktoré aktuálne nemasíruje a masáž sa môže začať.

Čo ak sa budem hanbiť?

Keďže sa vás dotýka cudzí človek a máte sa pred ním vyzliekať, ide o naozaj intímnu situáciu, ktorej sa niektorí ľudia obávajú. Masér by sa mal starať o to, aby ste sa cítili v každej chvíli u neho komfortne. Ak vám masér ako človek nesedí a je vám nepríjemné, že sa vás dotýka, je lepšie nabudúce skúsiť niekoho iného, inak si masáž neužijete.

Doprajte si klasickú masáž alebo príjemné relaxačné masáže.
Vyskúšajte masáž v Sensei

Ako sa správať počas masáže?

Masér vás natrie masážnym olejom a ďalej postupuje podľa toho, aký typ masáže ste si vybrali, každý má svoje špecifiká.

Môžem počas masáže zaspať?

Ak máte počas masáže chuť spať, pokojne spite, maséri sú na to zvyknutí.

Čo ak ma počas masáže niečo zabolí?

Ak vás niečo počas masáže bolí, ihneď maséra informujte. Každý máme prah bolesti niekde inde. Poctivá masáž môže trochu bolieť, najmä ak na ňu nechodíte pravidelne, ale nemala by byť nepríjemná. Ak masér pokračuje napriek tomu, že ste mu povedali, že vám je niečo veľmi nepríjemné, zdvihnite sa a odíďte. Ak je vám totiž masáž nepríjemná, svaly sú stiahnuté a masáž nemá žiadaný efekt.

Rovnako povedzte masérovi ak chcete, aby sa viac zameral na niektorú časť tela.

Klasická masáž v centre Žiliny | Sensea.sk -kvalitné masáže v Žiline
Manažérska masáž - spojenie klasickej masáže s koučingom | Sensea.sk - kvalitné masáže v Žiline

Ako sa správať po masáži?

Po masáži vás masér utrie od zvyšného oleja a poskytne vám súkromie na oblečenie sa. Následne zaplatíte a odchádzate.

Bezprostredne po masáži nie je nutné sa sprchovať, je dobré nechať masážny olej ešte určitú dobu pôsobiť. Ak sa aj tak chcete osprchovať, použite len čistú vodu, nie sprchový gél.

Po masáži je dobré veľa piť (nie kávu alebo alkohol). Samozrejme je tiež vhodné vyhnúť sa fyzicky náročným aktivirám. Večer môžete byť veľmi unavený a cítiť trochu bolesť, tá ale o deň – dva prejde.

Z masáže by ste mali mať v konečnom dôsledku príjemný pocit a chcieť sa na ňu opäť vrátiť. Poctivé masáže majú skutočne pozitívny vplyv na vaše zdravie i psychické rozpoloženie, preto si maséra starostlivo vyberajte tak, aby vám plne vyhovoval.